O nemorálnej reklame

Autor: Marián Hamada | 10.12.2010 o 17:38 | (upravené 10.12.2010 o 18:05) Karma článku: 9,47 | Prečítané:  930x

Zas som raz v afekte vyskočil, schmatol ovládač a prepol kanál. Úplne hocikam, len inde. Ale už je toho priveľa.

To mám za to, že som cez víkendy vystavený televízoru. A zdá sa mi, že tieto Vianoce sú v televíznych reklamách v znamení pôžičiek. "Dostupnééé pôžičkýýýý" na melódiu Jingle Bells ma dohnali k zmene kanálu. Tesne predtým mi nejaká ženská predstavila obchodnú zástupkyňu Provident Financial akoby to bola jej najlepšia kamoška, lebo sa o ňu zaujíma, aj keď dotyčná nemá žiadnu pôžičku. Možno je to naozaj jej najlepšia kamoška, ktovie... A cestou domov som bol nútený počúvať orgastické vzdychy manželky, ktorej muž si vzal spotrebný úver a kúpil jej obrovské množstvo drahých darov. "Ááááách, aj toto je pre mňa? Aj toto? Óóóch, si úúžasný...!" Vianoce ako vyšité.

V každom prípade mi neuveriteľne lezú na nervy reklamy na dostupné pôžičky. Na čokoľvek. Okamžite. Hneď Ti dám peniaze, nezaujíma ma, či na to máš alebo či to skutočne potrebuješ. Len ber. Kúp si veci, na ktoré nemáš. (Veď zaplatíš. Preplatíš. A ja nič nestratím. Zarobím. Vďakabohu za komerčné Vianoce...)

Podľa mňa je to nemorálne. Zatraktívňovanie konania, aké prispelo k finančnej (a ľudskej) kríze súčasnosti. Ak by som naozaj potreboval peniaze, určite by som sa obrátil na svojich blízkych, priateľov...a viem, že mám takých, ktorí by ma neodmietli (však?). Ale v prvom rade - snažil by som sa žiť to, na čo mám.

Isteže, sú situácie, kde človek potrebuje veľa peňazí a priatelia na to finančnú silu nemajú...ale znásilňovať Vianoce kvôli spotrebným úverom je nechutné...

Prajem teda už vopred krásne Vianoce - aj bez zbytočných pôžičiek. Verím, že šťastie a pokoj prídu aj bez nich..

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?